Alexandru Mitriţă a marcat un nou gol pentru New York City

Mitriță

Alexandru Mitriţă (24 de ani) a marcat un nou gol pentru New York City, vineri, în campionatul nord-american de fotbal, contra echipei Houston Dynamo, încheiat cu victoria formației sale, scor 3-2, potrivit Mediafax.

Mitriţă a descos scorul în meciul câştigat de New York City cu 3-2 împotriva celor de la Houston Dynamo. În minutul 16, acesta a reuşit două un-doiuri rapide la marginea careului, a profitat şi de o minge împinsă cu călcâiul de un coechipier, pentru a trimite în plasă, fără speranţă pentru portarul advers.

Valentin Castellanos a marcat celelalte două goluri ale lui New York City, în minutele 83 şi 90+3, iar Juan Cabezas, în minutul 26, şi Mauro Manotas, în minutul 77, au semnat reuşitele celor de la Houston Dynamo.

Alexandru Mitriţă a marcat de şase ori în 17 meciuri jucate la New York City, de la transferul de la Universitatea Craiova, timp în care a oferit și o pasă decisivă.