Alin Toșca, umilit pe Olimpico: Lazio a învins-o pe Crotone cu 6-2

Alin Toșca

Formaţia Lazio Roma, fără Ştefan Radu, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 6-2, echipa lui Alin Toşca, Benevento, într-un meci din etapa a XXX-a a campionatului Italiei.

Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică aproape toată partida, Puggioni fiind eliminat în minutul  7, anunță News.ro.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Immobile ’19, ’68, Caicedo ’60, De Vrij ’66, Leiva ’83 şi Alberto ‘90+2. Pentru Benevento au înscris Cataldi ’23 şi Guilherme ’51.

Alin Toşca a jucat pe toată durata partidei.

Tot sâmbătă, Crotone, cu Adrian Stoian pe teren până în minutul 64, a fost învinsă cu scorul de 2-0 de Fiorentina. Au marcat Simeone ‘3 şi Chiesa ’62. De la Crotone a fost eliminat Capuano, în minutul 57.

Cu Deian Boldor rezervă, Hellas Verona a fost învinsă în deplasare, cu scorul de 3-0, de Inter Milano. Golurile au fost înscrise de Icardi ‘1, ’49 şi Perisic ’13. În minutul 90+1, de la Verona a fost eliminate Nicolas.

Au marcat: Petagna ’68, Masiello ‘74

Partidele Chievo Verona – Sampdoria, Sassuolo – Napoli şi Juventus Torino – AC Milan au loc tot sâmbătă.