Ambasada SUA, reacție după ce un elicopter militar a aterizat de urgență în Piaţa Charles de Gaulle

Autor: Alexandra Cruceru, Redactor

Publicat: 15-07-2021

Actualizat: 15-07-2021

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Ambasada SUA la Bucureşti transmite că lucrează alături de români pentru a remedia situaţia creată de un elicopter al forţelor americane, joi, în Bucureşti.

"Ambasada SUA este conştientă de incident şi urmărim îndeaproape evoluţiile. Înţelegem că nu au existat răniţi. Lucrăm alături de partenerii noştri români pentru a rezolva situaţia şi vom furniza informaţii actualizate pe măsură ce vor deveni disponibile", este mesajul misiunii diplomatice.

Circulaţia este restricţionată joi, în zona Pieţei Charles de Gaulle din Capitală, după ce un elicopter care participa la un zbor de antrenament pentru Ziua Aviaţiei a aterizat în sensul giratoriu.

În urma incidentului au fost avariate două maşini şi doi stâlpi de iluminat, potrivit reprezentanţilor Brigăzii Rutiere.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri