România, victorie URIAȘĂ în Israel: goluri FABULOASE marcate de Stanciu și Țucudean

Autor: Lucian Negrea, Reporter
Publicat: 24-03-2018 21:51

România obține o victorie importantă în Israel, acolo unde s-a impus cu scorul de 2-1. În ciuda faptului că este doar un meci amical, victoria este una care vine după patru înfrângeri consecutive, fără gol marcat în fața Israelului.

Primul gol al meciului a fost marcat de Israel, asta după ce Deac a pierdut mingea la 20 de metri, Natcho a driblat excelent și i-a pasat lui Hamed, care l-a lobat pe Niță.

Cosmin Contra a făcut o schimbare inspirată, iar în minutul 64, Nicolae Stanciu a marcat un gol fabulos cu o torpilă de la 30 de metri, care s-a dus direct în vinclu.

În minutul 82, perla Craiovei, Mitriță pasează excelent, printre patru jucători, iar Țucudean rămâne singur cu Harush, pe care îl lobează excelent.