Meciurile etapei a 25-a a Ligii I de fotbal au loc de vineri până luni, informează Agerpres.
Rezultat:
Vineri 26 februarie
FC Dinamo Bucureşti - FC Viitorul Constanţa 0-5 (0-3), Stadion Dinamo - Bucureşti
Au marcat: Jo Santos (4), George Ganea (16 - penalty), Andrei Ciobanu (44, 81), Juvhel Tsoumou (79).
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Bogdan Gheorghe (Bucureşti), Marius Badea (Râmnicu Vâlcea); arbitru de rezervă: Vlad Băban (Iaşi)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) - CCA, Constantin Stătescu (Bucureşti) - LPF
Sâmbătă 27 februarie
CS Gaz Metan Mediaş - FC UTA Arad 1-2 (0-1), Stadion Gaz Metan - Mediaş
Au marcat: Yuri Matias (76), respectiv Liviu Antal (1), Ioan Hora (81).
Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici; arbitri asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu, Cosmin Vatamanu (toţi din Bucureşti); arbitru de rezervă: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) - CCA, Octavian Goga (Braşov) - LPF
FC Academica Clinceni - AFC Astra Giurgiu 1-1 (1-0), Clinceni Arena - Clinceni
Au marcat: Adrian Popa (43), respectiv Sulejman Krpic (68).
Arbitru: Horaţiu Mircea Feşnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenţi: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), Ferencz Tunyogi (Zalău); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica)
Observatori: Aron Huzu (Sibiu) - CCA, Marian Bucurescu (Bucureşti) - LPF
AFC Chindia Târgovişte - Universitatea Craiova 1-0 (0-0), Stadion Gloria - Buzău
A marcat: Paul Iacob (79).
Citește și: VIDEO - Simona Halep a fost huiduită de fanii de la meci, după o declarație care nu i-a mulțumit
Paul Iacob (Chindia) a ratat un penalty în min. 72 (bară).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Vasile Marinescu (Bucureşti), Ovidiu Artene (Vaslui); arbitru de rezervă: Bogdan Dumitrache (Bucureşti)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) - CCA, Ioan Mironaş (Piatra Neamţ) - LPF
Duminică 28 februarie
AFC Hermannstadt - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Stadion Gaz Metan - Mediaş, 18:00)
AFC Botoşani - FCSB (Stadion Municipal - Botoşani, 20:30)
Luni 1 martie
CSM Politehnica Iaşi - FC Voluntari (Stadion ''Emil Alexandrescu'' - Iaşi, 17:30)
FC CFR 1907 Cluj - FC Argeş (Stadion ''Dr. Constantin Rădulescu'' - Cluj-Napoca, 20:30)
Clasament:
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 FCSB 24 16 3 5 49-21 51
2 CFR 1907 Cluj 24 15 6 3 31-12 51
3 Universitatea Craiova 25 13 8 4 28-14 47
4 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 24 8 13 3 37-24 37
5 FC Botoşani 24 10 7 7 35-29 37
6 Academica Clinceni 25 8 12 5 23-21 36
7 UTA Arad 25 8 9 8 24-32 33
8 Chindia Târgovişte 25 8 8 9 21-22 32
9 FC Argeş 24 7 9 8 24-28 30
10 Astra Giurgiu 25 7 8 10 34-37 29
11 FC Viitorul Constanţa 24 6 10 8 34-31 28
12 Gaz Metan Mediaş 25 8 4 13 30-37 28
13 FC Dinamo Bucureşti 25 7 5 13 23-33 26
14 FC Hermannstadt 24 4 10 10 22-33 22
15 FC Voluntari 24 5 6 13 26-37 21
16 Politehnica Iaşi 23 4 4 14 23-53 16
Legendă: M - meciuri, V - victorii, E - egaluri, Î - înfrângeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite, P - puncte