Ana Bogdan, după participarea la Paris: Cel mai important este că am jucat fără să mă doară piciorul

Autor: George Traicu

Publicat: 15-05-2022

Actualizat: 15-05-2022

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Ana Bogdan a notat, duminică, într-un mesaj postat pe Facebook, că săptămâna sa la turneul de la Paris a fost una foarte bună, mai ales având în vedere faptul că nu în urmă cu mult timp ea era accidentată, potrivit news.ro.

“Trophee Lagardere, a fost o plăcere să joc aici, o săptămână foarte bună pentru mine după accidentare, cu meciuri foarte bune şi intense şi cel mai important este că am jucat fără să mă doară piciorul”, a scris Bogdan, precizând că se pregăteşte pentru turneul de la Roland Garros.

Ana Bogdan, locul 95 WTA, a ratat, sâmbătă, calificarea în finala turneului de categorie WTA 125 de la Paris. Bogdan, care a câştigat primul set, a fost învinsă în cele din urmă de sportiva braziliană Beatriz Haddad Maia, locul 52 WTA şi cap de serie numărul 3. Brazilianca s-a impus cu scorul de 5-7, 6-3, 6-1.

Pentru participarea în semifinalele Trophee Lagardere, Ana Bogdan a obţinut 4.838 de euro şi cu 57 de puncte WTA

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri