Andreea Grecu s-a clasat pe locul al treilea în proba de monobob, la concursul de la La Plagne

cosr.ro
monobob bob

Sportiva română Andreea Grecu s-a clasat pe locul al treilea în proba de monobob, sâmbătă, la concursul de la La Plagne (Franţa), din Cupa Mondială de bob, conform Agerpres.

Grecu a fost cronometrată cu timpul de 2 min 08 sec 21/100, fiind devansată de sportiva americană Kaysha Love, 2 min 07 sec 92/100, şi de elveţianca Melanie Hasler, 2 min 08 sec 13/100.

În proba masculină de bob-2, Mihai Cristian Tentea şi George Iordache s-au clasat pe locul 8.

În circuitul de bob pentru tineret (OMEGA Youth Series Competition), la Innsbruck (Austria), Florin-Dicu Mihai a fost al treilea la monobob masculin, iar Raul Ştefan Predescu s-a clasat pe 9. La monobob feminin, Mihaela Anton a încheiat pe locul secund, iar Georgiana Olaru a fost a cincea.