Anglia – România, scor alb la pauză, la Campionatul European under 21

nationala tineret fotbal

Reprezentativa de tineret a României este la egalitate cu Anglia, scor 0-0, la pauza meciului de la Cesena contând pentru etapa a doua a grupei C de la Campionatul European under-21, potrivit news.ro.

În minutul 32, un gol al lui Man a fost anulat pentru poziţie de ofsaid a lui Puşcaş, după consultarea VAR.

În celălalt meci al grupei, de la ora 22.00, se vor întâlni Franţa şi Croaţia.

Echipa României a debutat cu victorie la competiţia din Italia şi San Marino, scor 4-1, cu naţionala Croaţiei, în timp ce Anglia a pierdut în ultimele minute meciul cu Franţa, scor 1-2.

În ultima etapă, la 24 iunie, vor avea loc meciurile: Franţa – România (Cesena, 22:00), Croaţia – Anglia (San Marino, 22:00).