AS Monaco a fost eliminată din Cupa Ligii Franței de Guingamp la lovituri de departajare

AS Monaco

Formaţia Guingamp s-a calificat pentru prima oară în finala Cupei Ligii Franţei, după ce a trecut la lovituri de departajare de echipa AS Monaco, scor 5-4, informează News.ro.

După 120 de minute, scorul a fost egal, 2-2, marcatori pentru Guingamp fiind Mendy (46) şi Thuram (55).

Pentru AS Monaco au marcat Lopes (18) şi Golovin (24).

Din minutul 14, monegascii au evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Vainquer.

În celălalt meci din semifinale se vor întâlni Strasbourg şi Girondins Bordeaux.