ASA Târgu Mureș a terminat la egalitate cu CSMS Iași / VIDEO

steaua asa mures

ASA Târgu Mureș a terminat la egalitate cu CSMS Iași, scor 1-1 (0-1), vineri, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 22-a a Ligii I de fotbal.

Oaspeții au deschis scorul prin Bojan Golubovic (45), cu o lovitură de cap din centrarea ungurului Lukacs Bole. ASA a egalat pe final, prin fundașul Ionuț Balaur (87), cu un șut din voleu de la circa 20 de metri.

Vezi golurile AICI

Mureșenii au dominat repriza secundă, însă au avut puține ocazii clare de gol, notabile fiind cele ale lui Gorobsov (65) și Gabi Mureșan (72). Ieșenii puteau da lovitura în prelungiri, dar portarul Stăncioiu a respins șutul lui Ionuț Voicu (90+1).

Meciul a adus o confruntare între cei doi antrenori italieni din Liga I, Cristiano Bergodi, respectiv Nicolo Napoli.

În tur, ASA s-a impus cu 1-0.

CSMS Iași a ajuns la șapte partide consecutive fără înfrângere (trei victorii, patru egaluri)