Astra Giurgiu a învins-o FC Botoşani, 2-1: Astra a jucat în 10, din minutul 30, un meci cu două penaltiuri / VIDEO

Chiajna Astra

Formaţia Astra Giurgiu a învins, vineri, pe teren propriu, scor 2-1, echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, ultima din acest an. Astra a reuşit să se impună deşi a jucat în inferioritate numerică din minutul 30.

Au înscris Ioniţă '9 (penalti) şi Belu '85 pentru gazde şi Roman '63 (penalti) pentru oaspeţi, scrie news.ro.

1-0: Ioniţă a transformat un penalti acordat pentru o intervenţie a lui Oaidă la Belu.

În minutul 30, de la Astra a fost eliminat Abang, pentru o intrare dură la Burcă.

1-1: Roman a egalat dintr-un penalti acordat pentru un fault al lui Iliev asupra sa.

2-1: Belu a stabilit scorul final din cinci metri.

Vezi golurile AICI

Astra Giurgiu: Iliev - Belu, Polczak, Bejan, Radunovic - Dandea, Mrzljak (Le Tallec '72) - Ioniţă (V. Gheorghe '82), Seto, Balaure (Butean '59) - Abang. Antrenor: Edward Iordănescu

FC Botoşani: Cobrea - Unguruşan, Burcă, Miron, Muşat - Bordeianu (Moruţan '53), Oaidă (Serediuc '71) - Roman, Rodriguez, Buş (Chitoşcă '51) - Chiaccheri. Antrenor: Costel Enache

Cartonaşe galbene: Radunovic '19, Balaure '28, Dandea '86, Bejan '90+3 / Rodriguez '39, Ciaccheri '71, Chitoşcă '85

Cartonaş roşu: Abang '30

Arbitri: Horaţiu Feşnic – Vasile Marinescu, Bogdan Gheorghe – Iulian Călin

Observatori: Constantin Ştefan, Romulus Chihaia

Înainte de startul jocului, s-a ţinut un moment de reculegere în memoria Regelui Mihai.