Astra, pas imens spre titlu: Victorie lejeră la Târgu Mureş / VIDEO

astra steaua

Astra s-a impus categoric pe terenul celor de la ASA Tg. Mureș, scor 4-1, și are șase puncte avans în fața Stelei, cu două etape înainte de final.

Găman a deschis scorul în minutul 28, după un penalty obținut de Alibec. În repriza a doua, tot Astra s-a aflat la conducerea jocului. În minutul 50, Teixeira a marcat după o acțiune personală, iar în minutul 26, Alibec a majorat diferența cu un șut de la 10 metri. În minutul 84, Gorobsov a marcat cel mai frumos gol al meciului, cu un șut de la 18, iar două minute mai târziu Daniel Florea a marcat ultimul gol al meciului. Cu două etape înainte de final, Astra are are 45 de puncte, cu șase în plus față de Steaua, și mai are nevoie de un punct pentru a câștiga primul titlu de campioană. ASA este pe ultimul loc în play-off-ul Ligii 1, fără nicio victorie, având 22 de puncte, anunţă gsp.ro.