Atacantul Ciprian Deac, despre meciul CFR Cluj-FC Sevilla: 'Cu puţin noroc, puteam obţine victoria'

GSP
CFR Cluj

Atacantul Ciprian Deac a declarat, joi seară, că CFR Cluj ar fi putut obţine victoria în meciul cu FC Sevilla, dacă ar fi avut şi puţin noroc.

"După gol, ne-am retras, dar Sevilla este o echipă de valoare, ne-a presat foarte mult. Cu puţin noroc, puteam obţine victoria. În Spania, ei pornesc cu cu prima şansă, dar mergem încrezători, nu avem nimic de pierdut. De mâine ne gândim la Craiova, trebuie să arătăm că suntem echipa de pe primul loc", a declarat Deac la Digisport, potrivit News.ro.

Formaţia CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată joi seară, pe teren propriu, în compania echipei FC Sevilla, în prima manşă a 16-imilor de finală ale Ligii Europa.

Au marcat Deac ’59 pentru CFR Cluj, dintr-un penalti acordat pentru henţ în careu, după consultarea VAR, şi En-Nesyri pentru FC Sevilla, în minutul 82.

Partida a început cu şase minute întârziere, din cauza unor probleme legate de sistemul VAR.