Atacul rusesc de la Krivoi Rog: Un tânăr ucis, 74 de răniți, 3 în stare gravă

Autor: Alecsandru Ionescu

Publicat: 09-09-2023

Actualizat: 09-09-2023

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Un tânăr a fost ucis într-un atac cu rachete rusești asupra orașului Krivoi Rog, a declarat Oleksandr Vilkul, șeful consiliului de apărare din Krivoi Rog, pe Telegram.

Vilkul a precizat că 74 de persoane au fost rănite în urma atacului, 34 dintre acestea fiind internate în spital și trei în stare gravă, potrivit Kyiv Independent, conform mediafax.

Forțele ruse au lansat un atac cu rachete împotriva orașului Krivoi Rog vineri dimineața, vizând o secție de poliție.

Guvernatorul regiunii Dnipropetrovsk, Serhii Lysak, a raportat că 62 de clădiri de apartamente, șapte case și peste 50 de mașini au fost, de asemenea, avariate.

Forțele rusești au vizat, de asemenea, orașul Sumî din nord-estul țării și orașul Zaporojie din sud-estul țării în dimineața zilei de 8 septembrie.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri