Athletico Marseille - Rennes, întrerupt de două ori din cauza fumigenelor şi a petardelor aruncate pe teren

Meciul Athletico Marseille - Rennes, disputat duminică, la Fos-sur-Mer, în 16-imile Cupei Franţei, a fost întrerupt de două ori din cauza fumigenelor şi a petardelor aruncate pe teren de suporterii echipei gazdă, informează lequipe.fr potrivit news.ro.

Prima dată, meciul a fost întreupt în minutul 75, fiind reluat după trei minute şi după intervenţia stewarzilor şi pompierilor.

A doua oară a fost mai grav. Meciul a fost îngrerupt în minutul 80, iar arbitrul a trimis jucătorii al vestiare.

Mamadou Niang, directorul sportiv al echipei din liga a cincea, a mers în faţa suporterilor pentru a-i calma. Arbitrul a ameninţat că va opri definitiv meciul dacă fanii vor continua să aruncte materiale pirotehnice pe teren.

Partida s-a reluat după un sfert de oră şi s-a încheiat cu victoria deţinătoarei trofeului, scor 2-0, prin golurile reuşite lui Traore '23 şi Raphinha '45+2.