Atletico Madrid a învins, 1-0, în deplasare, pe Alaves: Fernando Torres a ratat un penalti, iar Correa a fost eliminat - VIDEO

ateltico madrid

Atletico Madrid a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Deportivo Alaves, într-un meci din etapa a XXXV-a a campionatului Spaniei.

Golul a fost marcat de Gameiro, în minutul 78 din penalti.

Vezi golul AICI

În minutul 71, Fernando Torres (Atletico) a ratat un penalti, iar Correa a fost eliminat în minutul 90+5, scrie news.ro.

Tot duminică, Getafe a remizat cu Girona, scor 1-1 (goluri Amath ’18 / Stuani ’45 – penalti).

Partidele Valencia – Eibar şi Deportivo La Coruna – FC Barcelona au loc de asemenea duminică, iar meciul Betis – Malaga se va disputa luni.