Atletico Madrid, aproape de titlu în LaLiga, după victoria, scor 2-1, cu Real Sociedad

atletico

Atletico Madrid a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-0), pe Real Sociedad, în etapa a XXXVI-a a campionatului spaniol LaLiga, potrivit news.ro.

Au marcat: Carrasco '16, Correa '20 / Zubeldia '83.

În clasament, cu două etape înaintea finalului sezonului, Atletico Madrid ocupă locul 1, cu 80 de puncte, urmată de Barcelona, 76 de puncte, şi Real Madrid, 75 de puncte.

Real joacă, joi, în această etapă, în deplasare, cu Granada.

Tot miercuri, FC Sevilla a învins, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), pe Valencia (En Nesyri '66), şi andaluzii ocupă locul 4, cu 74 de puncte.

Real Sociedad este pe locul 5, cu 58 de puncte.

Atletico Madrid mai are de jucat în acest sezon cu Osasuna (locul 11), acasă, duminică, şi cu Real Valladolid (locul 18), la 23 mai, în deplasare.

Dacă Real Madrid nu câştigă, joi, cu Granada, Atletico poate deveni campioană, duminică, dacă se impune în faţa formaţiei Osasuna.