Au început lucrările de refacere a DJ 678 D, în satul Dosul Râului, din comuna Nicolae Bălcescu

Autor: Denisa Miron, Colaborator

Publicat: 16-10-2020

Actualizat: 16-10-2020

Article thumbnail

Sursă foto: CJ Valcea

Președintele Consiliului Județean Vâlcea, Constantin Rădulescu, a anunțat că au început lucrările de refacere a DJ 678 D, în satul Dosul Râului, din comuna Nicolae Bălcescu:

”Astăzi, am dat startul lucrărilor de refacere a DJ 678 D, în satul Dosul Râului, din comuna Nicolae Bălcescu.

În 2018, această zonă a fost grav afectată de râul Topolog, care a ieșit din matcă, producând pagube semnificative.

Am reușit să obținem finanțare și vom investi aici aproximativ 800.000 lei, în lucrări complexe de refacere a sistemului rutier, dar și de asigurare a scurgerii apelor, prin execuția de podețe, șanțuri și canale betonate, precum și amenajarea unui parapet metalic.

Mă bucur că, pentru realizarea investiției, constructorul a ales să angajeze muncitori din localitate și sunt convins că, în final, vom avea aici o lucrare de calitate.”, a spus acesta într-o declarație de presă.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri