Bakayoko l-a insultat pe Gattuso la meciul AC Milan – Bologna, scor 2-1, la care a fost rezervă

suporteri AC Milan

Fotbalistul echipei AC Milan, Tiemoue Bakayoko, rezervă la meciul de pe teren propriu cu Bologna, încheiat 2-1, luni seară, l-a insultat de pe bancă pe tehnicianul Gennaro Gattuso, relatează L’Equipe potrivit news.ro.

Bakayoko s-a aflat pe banca de rezerve pentru că săptămâna trecută, miercuri, a întârziat o oră la antrenament. Când Lucas Biglia, cel titularizat în locul său, s-a accidentat în prima repriză, Bakayoko nu s-a grăbit să se încălzească pentru a intra pe teren, astfel încât tehnicianul l-a preferat pe Jose Mauri.

Iritat, antrenorul i-a cerut explicaţii francezului. Acesta a reacţionat însă spunându-i: “Fuck off, man!”.

AC Milan a câştigat cu scorul de 2-1 meciul contând pentru etapa a XXXV-a a campionatului Italiei. Golurile învingătorilor au fost marcate de Suso ’37 şi Borini ’67. Pentru Bologna a înscris Destro, în minutul 72.

În minutul 74, de la Milan a fost eliminat Paqueta. În minutul 90+6, de la Bologna au fost eliminaţi Dijks şi Sansone.