• cea mai rapidă sursă de informaÈ›ii È™i È™tiri
  • experienÈ›a premium fără reclame sau întreruperi
  • în fiecare zi,cele mai noi È™tiri, exclusivități È™i breaking news
DESCARCÄ‚ APLICAÈšIA: iTunes app Android app on Google Play

Bayern Munchen a reușit cu greu să se califice în semifinalele Cupei Germaniei, după o victorie cu o echipă de liga a doua

Bayern Munchen

Formaţia Bayern Munchen s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Germaniei, după un meci dificil cu echipa de eşalon secund FC Heidenheim, încheiat 5-4. Bavarezii au jucat în inferioritate numerică din minutul 16, când a fost eliminat Sule, relatează News.ro.

Bayern a deschis scorul prin Goretzk a, în minutul 12, şi au mai marcat prin Muller ’53, Lewandowski ’55, ’84 (penalti) şi Gnabry ‘65.

Pentru Heidenheim au înscris Glatzel ’26, ’74, ’77 (penalti) şi Schnatterer ’39.

În semifinalele Cupei Germaniei s-au mai calificat, marţi, Hemburger SV (2-0 cu Paderborn) şi Leipzig (2-1 cu Augsburg).

În ultimul sfert de finală se întâlnesc Schalke 04 şi Werder Bremen.