Bianca Pascu şi Tiberiu Dolniceanu sunt noii campioni naționali la sabie: Sportivii au câştigat Cupa României la individual

scrima

Sportivii Bianca Pascu şi Tiberiu Dolniceanu au câştigat Cupa României în probele individuale de sabie, competiţie ce se desfăşoară la Sala Ana Pascu din Capitală, potrivit news.ro.

În finala masculină: Tiberiu Dolniceanu l-a învins pe Răzvan Ursachi (CSM Iaşi), scor 15-8.

Pe locul 3 s-a clasat Ciprian Gălăţanu (Dinamo).

În finala feminină: Bianca Pascu a învins-o pe Georgiana Dima (Steaua), scor 15-9. Pe locul al treilea s-a clasat Sabina Martiş (CSA Steaua).

Miercuri sunt programate întrecerile pe echipe.