Boston Bruins şi Toronto Maple Leafs au câştigat meciurile disputate în cadrul sezonului regulat al Ligii profesioniste nord-americane de hochei pe gheaţă

abc news
hochei NHL

Echipele Boston Bruins şi Toronto Maple Leafs au câştigat meciurile disputate în deplasare miercuri seara, în cadrul sezonului regulat al Ligii profesioniste nord-americane de hochei pe gheaţă (NHL), potrivit Agerpres.

Boston Bruins s-a impus la limită, cu 3-2, în faţa formaţiei New York Rangers, pe gheaţa de la Madison Square Garden, graţie golului marcat în primul minut al prelungirilor de Brad Marchand.

Sondaj INCENDIAR: Șoferii din România, EXASPERAȚI de ideea MODIFICĂRII plăților pentru reparații prin RCA

Toronto Maple Leafs a dispus la rândul ei, cu scorul de 4-2, de echipa Montreal Canadiens, obţinând al patrulea succes consecutiv.

Alte patru meciuri programate miercuri în NHL au fost amânate, în baza protocolului ligii pentru combaterea răspândirii Covid-19.