Brazilia a obținut doar un egal cu Nigeria, scor 1-1, într-un meci amical: Neymar a părăsit terenul după doar 12 minute

neymar braxilia

Reprezentativa Braziliei a remizat, duminică, scor 1-1, cu selecţionata Nigeriei, într-un meci amical disputat la Kallang, în Singapore, potrivit news.ro.

Nigerienii au deschis scorul prin Aribo, în minutul 35. Pentru Brazilia a înscris Casemiro, în minutul 48.

Neymar a părăsit terenul în minutul 12, el acuzând probleme la coapta stângă. Starul brazilian nu a ieşit din vestiar pentru repriza a doua, deoarece a primit îngrijiri. La final, medicul echipei Braziliei a spus că Neymar nu mai are dureri. Jucătorul va fi totuşi supus unor investigaţii medicale luni, la Paris.

Tot duminică, la Alicante, selecţionata Argentinei a învins într-o partidă amicală Ecuador, scor 6-1. Învingătorii au marcat prin Alario ’20, Espinoza ’27 (autogol), Paredes ’32 (penalti), Pezzella ’66, Dominguez ’82 şi Ocampos ’86. Pentru Ecuador a înscris Mena, în minutul 49.