BREAKING - Klaus Iohannis: în viitorul CSAT vom discuta despre consumul de droguri în școli/ Video

Autor: Lucian Negrea, Reporter

Publicat: 11-09-2023

Actualizat: 11-09-2023

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

Președintele Klaus Iohannis a anunțat că în viitoarea ședință a Consiliului Suprem de Apărare a Țării, un subiect foarte important va fi consumul de droguri în rândul tinerilor, pe care președintele îl consideră o amenințare la adresa securității naționale.

”Vreau să mă refer la un fenomen alarmant: consumul drogurilor în rândul tinerilor. Este o problemă tot mai mare în societatea noastră.

Am decis să includ pe ordinea de zi a CSAT acest subiect. Efectele, amploarea și modul în care afectează societatea sunt o amenințare la adresa securității naționale.

Este crucial care tinerele generații să înțeleagă efectele dramatice ale consumului de droguri, alcool și tutun de la o vârstă fragedă.

Este vital să le oferim elevilor instrumente pentru a face singuri alegeri sănătoase.”, a spus Klaus Iohannis.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri