Arcul de Triumf este deschis pentru public duminică, între orele 9,00 şi 16,00, astfel că nu se va circula pe banda adiacentă monumentului, unde vor fi montate garduri pentru protecţia vizitatorilor, conform agerpres.ro.
Traversarea participanţilor se va face pe trecerea pentru pietoni care face accesul între laturile Bd. Alexandru Constantinescu şi intrarea Arcul de Triumf din Parcul Regele Mihai I (fost Herăstrău).
Accesul la Arcul de Triumf se va face prin alveola centrală, perpendicular cu trecerea pentru pietoni menţionată.
Brigada Rutieră solicită conducătorilor de autovehicule să circule cu prudenţă şi să respecte semnalele poliţiştilor rutieri.
Brigada Rutieră: Restricţii de trafic, duminică, în zona Arcului de Triumf
Explorează subiectul
Articole Similare

228
Tragedia de la hotelul din Prahova, în care au murit tinerele din Nepal: Un lung șir de nereguli, ce spune șeful ITM - Cercetarea la fața locului, reluată
228

2.427
Criza de la maternitatea din Târgu Mureș: 8 bebeluși infectați cu bacteria care a omorât copiii de la Iași. Din fericire nu a fost niciun deces. Cum s-a răspândit bacteria
2.427

1.143
Programul Rabla 2025 începe marți. Diana Buzoianu: 'Mă aștept ca voucherele să se epuizeze rapid. De anul următor trebuie gândite altfel de programe'
1.143

2.022
Scandal la TVR, după ce mai mulți angajați nu și-ar fi primit primele de sărbători și au dat în judecată postul TV
2.022

34
Camionetă cu trei autoturisme, cuprinsă de flăcări pe A1: pompierii au intervenit cu o autospecială de stingere
34

3.020
Călin Georgescu, în fața instanței. Judecătorii trebuie să se pronunțe pe validitatea rechizitoriului
3.020

74
Fundaţia Regală Margareta: Cum arată o 'bătrâneţe frumoasă'. Topul nevoilor şi soluţiile oferite vârstnicilor
74

45
Ceață densă pe șosele, marți dimineața. Vizibilitate de doar zeci de metri
45

4.127
Eroul care a apărut din întâmplare: un livrator bengalez a salvat un tânăr atacat cu baioneta
4.127

205
Horoscopul zilei de 1 octombrie 2025. Taurii acționează
205

4.636
Lovitură pentru DNA! Sebastian Ghiță mai scapă de un dosar - Decizia este definitivă
4.636

40
Accident în municipiul Buzău: Un pieton a fost lovit de o mașină
40

86
Cel mai mare proiect de alimentare cu apă şi canalizare din Hunedoara, finanțat prin credit BERD
86
Comentează