Cadiz, echipa atacantului român Florin Andone, a reuşit o victorie importantă, în deplasare, în etapa a 5-a din La Liga

Florin Andone

Cadiz, echipa la care evoluează atacantul român Florin Andone, a reuşit o victorie importantă, vineri seara, în etapa a 5-a din La Liga, învingând în deplasare cu 2-1 pe Celta Vigo.

Fără jucătorul român în echipă, Cadiz a reuşit golurile în prima repriză, prin Anthony Lozano, în minutul 38, şi Alfonso Espino, în minutul 43. Gazdele au izbutit singurul gol în minutul 64, prin Santi Mina, conform agerpres.

Cadiz se află acum pe locul 11 în clasament, cu 5 puncte, iar Celta Vigo este pe antepenultima poziţie (18) cu 1 punct.

Cu câte 10 puncte fiecare, Real Madrid, Valencia şi Atletico Madrid se află în prezent pe podium în această ordine. Valencia şi Real Madrid se vor întâlni în derbyul etapei, duminică seara.