Câinii, 'puşi în lesă' la Botoşani: Ioan Andone ar putea fi dat afară / VIDEO

Ioan Andone

FC Botoșani a produs surpriza etapei a 11-a și a învins Dinamo pe propriul teren, scor 2-1, aceasta fiind a doua înfrângere consecutivă a "câinilor". Ioan Andone are tot mai multe emoții în ceea ce privește rămânerea pe banca dinamoviștilor.

Citeşte şi: Victor Ponta dă cărţile pe faţă: Cum a ajuns să aibă dosar la DNA

Botoșănenii au deschis scorul în minutul 22, după o centrare a lui Dimitrov de pe dreapta, mingea a ajuns la Elek, care a trimis în fața porții, iar de acolo Romera și-a băgat balonul în propria poartă. "Câinii" au egalat în minutul 52, după un corner executat pe jos de Vali Lazăr, Rotariu a deviat balonul, care a intrat în poartă.

Citeşte şi: Victor Ponta anunţă apocalipsa pentru PNL: Dezvăluiri incendiare despre liberali şi Klaus Iohannis

Cu 20 de minute înainte de final, FC Botoșani a primit o lovitură de pedeapsă, după un fault al lui Palici la Elek. Dinamovistul a văzut al doilea cartonaș galben și i-a lăsat în 10 pe ”câini”. Vașvari n-a avut nicio emoție de la punctul cu var și i-a adus pe moldoveni în avantaj, stabilind totodată și scorul final, 2-1. FC Botoșani a urcat pe locul 3 după 11 etape, cu 19 puncte, în timp ce Dinamo se află pe poziția a 5-a, cu 16 puncte. Aceasta e a doua înfrângere consecutivă pentru trupa lui Ioan Andone, după ce a pierdut cu Chiajna, scor 0-1, conform gsp.ro.