Casă cuprinsă de flăcări la Rășinari, județul Sibiu, după ce un bărbat a adormit cu țigara aprinsă

Autor: Andreea Năstase

Publicat: 14-03-2021

Actualizat: 14-03-2021

Article thumbnail

Sursă foto: stirile protv

O casă din localitatea Rășinari, județul Sibiu, a fost cuprinsă de flăcări în noaptea de sâmbătă spre duminică, după ce o persoană a adormit cu țigara aprinsă. Un bărbat de 65 de ani a fost transportat la spital.

Potrivit ISU Sibiu, două echipaje de pompieri și unul SMURD au intervenit în noaptea de sâmbătă spre duminică la un incendiu izbucnit într-o încăpere a unei locuințe, ca urmare a faptului că o persoană a adormit cu țigara aprinsă, potriviti mediafax.ro.

Citește și: Radu Tudor rupe tăcerea cu privire la numirea de către PNL la șefia TVR: ‘Au fost discuții cu unii lideri liberali’

Un bărbat, în vârstă de aproximativ 65 de ani, care se autoevacuase până la sosirea echipajelor, a primit îngrijiri medicale pentru intoxicație cu fum și a fost transportat la Spitalul Județean Sibiu.

Incendiul a fost lichidat de pompieri. A ars mobilierul aflat în încăpere și s-au deteriorat pereții acesteia.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri