Caykur Rizespor, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, marţi, pe teren propriu, scor 1-1, cu Kasimpaşa

Cancan
Șumudică

Formaţia Caykur Rizespor, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, marţi, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Kasimpaşa, într-un meci din etapa a XXIII-a a campionatului Turciei, potrivit news.ro.

Pentru Caykur a marcat de Erdogan, în minutul 85, iar pentru Kasimpaşa a înscris în minutul Thelin, în minutul 90+1.

Antrenorul Marius Şumudică a fost suspendat la acest meci.

În clasament, Rizespor este pe locul 12, cu 26 de puncte, iar Kasimpaşa este pe 11, cu acelaşi număr de puncte, dar golaveraj superior.