Celta Vigo a învins Valencia, scor 2-1, în LaLiga

Valencia

Celta Vigo a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Valencia, în etapa a II-a a campionatului spaniol de fotbal LaLiga.

Iago Aspas a marcat golurile gazdelor, în minutele 13 şi 57, iar Maximiliano Gomez a înscris pentru Valencia, în minutul 46, potrivit news.ro.

După acest rezultat, Celta Vigo ocupă locul 2 în clasament, cu 4 puncte, la egalitate cu liderul Villarreal.

Valencia este pe locul 4, cu trei puncte, la egalitate cu Granada, de pe locul 3, dar formaţia andaluză nu a jucat în această etapă.

Real Madrid debutează, duminică, în noua ediţie a LaLiga, în deplasare la Real Sociedad. FC Barcelona va juca primul meci în noul campionat miercuri, în deplasare, cu Athletic Bilbao.