Cesare Prandelli, profesor pentru cursanţii de la licenţa UEFA Pro

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 18-12-2020

Actualizat: 18-12-2020

Article thumbnail

Sursă foto: content.thecoachingmanual.com/

Antrenorii înscrişi la cursurile pentru obţinerea licenţei UEFA Pro au avut parte de un seminar online susţinut de Cesare Prandelli, antrenor la clubul italian Fiorentina, informează FRF, potrivit news.ro.

Joi, timp de o oră şi jumătate, tehnicianul italian şi-a prezentat principiile după care se ghidează ca antrenor şi a răspuns întrebărilor venite de la cursanţi.

Cursurile pentru obţinerea licenţei UEFA Pro se vor încheia vineri, cu un work-shop online prezentat de expertul UEFA Dany Ryser. Examenele finale sunt programate la 21 şi 22 decembrie.

Citește și: 'Am adus 300.000 de euro pentru campania din 2009-Situația mea și a soțului permitea', a spus Udrea în fața instanței -A explicat că nu știe nimic despre fapte

În contextul restricţiilor impuse de pandemie, în acest an examenul se va desfăşura online. Pentru proba teoretică, antrenorii vor avea un examen tip test grilă, iar la proba practică trebuie să realizeze o prezentare pe diferite teme, trase la sorţi.

Antrenori înscrişi la licenţa UEFA Pro sunt următorii: Mirel Rădoi, Nicolae Constantin, Octavian Chihaia, Marius Măldărăşanu, Adrian Mutu, Dorin Goian, Florin Bratu, Nicolae Grigore, Dorin Docolin, Costin Curelea, Laszlo Balint, Cristian Todea, Dinu Todoran, Valentin Negru, Nicolae Croitoru, Daniel Sima, Andrei Erimia, Irina Giurgiu, Dumitru Suciu.

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri