CFR Cluj a îngenuncheat FC Voluntari, scor 5-0: Oaspeții au jucat din prima repriză în 9 oameni

Craiova CFR Cluj Hoban

Formaţia CFR Cluj a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a noua a Ligii I, potrivit news.ro.

Golurile au fost marcate de Itu ‘2, Hoban ’35, Costache ’36 şi Omrani ’51, ’67.

În minutele 12 şi 28, de la oaspeţi au fost eliminaţi Rodriguez şi Simonovski.

Pe final, din minutul 88, şi CFR Cluj a jucat în inferioritate numerică, Pereira neputând continua.

Dan Petrescu nu a stat pe banca echipei clujene, fiind suspendat.

CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Burcă, Cestor, Peteleu – Itu, Hoban, Deac (Joca ’76) – Costache (Golofca ’60), L. Traore (Omrani ’46), M. Pereira.

FC Voluntari: Rîmniceanu –Nica, J. Rodriguez, C. Achim, Kocic – I. Gheorghe (Costin ’54), Gorobsov (Căpăţînă ’68), Laidouni – A. Măţan (Balaur ‘17), Simonovski, Ebralidze.

Cartonaşe roşii: / Rodriguez ’12, Simonovski ‘28

Arbitri: Iulian Căin - Ciprian Danşa, Ionel Dumitru - Florin Marcu

Observatori: Sajtos Laszlo, Iuliuss Nemţeanu