CFR Cluj a învins pe teren propriu, scor 4-0, pe FC Voluntari, în etapa a opta a Superligii

GSP
CFR Cluj

Echipa CFR Cluj s-a impus cu scorul de 4-0 în meciul disputat pe teren propriu, miercuri, în compania echipei FC Voluntari. Partida a contat pentru etapa a opta din Superligă, anunță news.ro.

Clujenii au deschis scorul în minutul 32, prin Petrila, din lovitură liberă.

În minutele de prelungiri ale primei reprize, Aliji a fost eliminat cu roşu direct pentru o lovitură aplicată lui Deac.

Jefte Betancor a majorat scorul în minutul 53. Mistrati (min. 80) şi Yeboah (min. 88) au completat scorul de pe tabelă.

CFR CLUJ: Scuffet – Manea (Braun 21’), Yuri, Burcă, Camora – Boateng (Muhar 71’), Cvek - Deac, Jefte Betancor (Mistrati 71’), Petrila (Birligea 72’) – Yeboah. ANTRENOR: Dan Petrescu

FC VOLUNTARI: M. Popa - Meleke, Matricardi, Armaş - Cr. Costin (Merloi 72’), Răduţ, Droppa (Fulop 63’), Aliji - D. Florea (A. Vlad 46’), Nemec (Helder Tavares 64’), M. Lopes (N. Popescu 64’). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Camora 28, Yuri 60 / Matricardi 13, Meleke 31

Cartonaş roşu: Aliji (FC Voluntari) 45+3

Arbitri: Horia Gabriel Mladinovici – Daniel Mitruţi, Adrian Popescu – Lucian Rusandu

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan – Marius Badea

Observator: Zoltan Szekely