CFR Cluj a remizat în Antalya, 1-1 cu Holstein Kiel

CFR Cluj

Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, în Antalya, în compania formaţiei germane Holstein Kiel, informează News.ro.

CFR Cluj a remizat în primul meci amical disputat în cantonamentul din Antalya. A fost 1-1 cu Holstein Kiel, echipă din 2 Bundesliga. Kiel a deschis scorul prin Muhling, în minutul 10, iar clujenii au egalat în minutul 42, prin reuşita lui Petrila.

În prima repriză, Dan Petrescu, antrenorul grupării CFR Cluj, a utilizat echipa Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Braun, Boateng, Bordeianu, Deac, Yeboa, Malele şi Petrila.

În repriza a doua a intrat pe teren echipa Sava – Hoban, Billong, Kolinger, Camora, Roger, Muhar, Cvek, Bîrligea, Maglica, Janga.