CFR Cluj a remizat, în cantonamentul din Spania, contra echipei SW Wehen Wiesbaden, din liga a doua germană, scor 1-1

GSP
CFR Cluj

CFR Cluj a remizat, marți, în cantonamentul din Spania, contra echipei SW Wehen Wiesbaden, din liga a doua germană, scor 1-1, anunță MEDIAFAX.

Echipa germană a deschis scorul în minutul 23, prin Manuel Schaffler, însă campioana României a egalat prin căpitanul Mario Camora, la două minute după pauză.

CFR Cluj a început meciul în următoarea formulă: Arlauskis - Susic, Boli, Burcă, Camora - Djokovic, Bordeianu,Sylla - Deac, Costache, Rondon

Pe banca de rezerve, Dan Petrescu i-a avut la dispoziție pe Hindrich, Rus, Luis Aurelio, Cestor, Ciobotariu, Omrani, Itu, Hoban, Păun, Pereira, Traore, Chipciu, Butean, Petrila, Golofca, Țucudean și Dodi.

Pentru CFR Cluj a fost al doilea amical disputat în cantonamentul din Spania. În primul, campioana României a cedat contra nemților de la Holstein Kiel, scor 1-2.

Clujenii mai au programate două meciuri amicale. Miercuri, echipa lui Dan Petrescu întâlnește Dundalk FC, iar sâmbătă se va duela cu Emelec.