CFR Cluj scoate doar un egal cu Sepsi OSK și se îndepărtează de lupta pentru titlu

romaniajournal.ro
cfr cluj

Echipa Sepsi OSK a încheiat la egalitate vineri seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia CFR Cluj, în etapa a doua din play-off-ul Superligii.

La Sf. Gheorghe, Adrian Mutu a fost nevoit să schimbe înainte de startul meciului, Kresic s-a accidentat la încălzire şi a fost înlocuit de Mogoş. Marius Ştefănescu a deschis scorul în minutul 9, pentru gazde, dar clujenii au replicat în minutul 21, prin Matija Boben, care a înscris cu o lovitură de cap. Pe final de meci, portarul gazdelor, Niczuly, şi-a salvat echipa de la înfrângere şi partida s-a terminat la egalitate, 1-1.

În clasament, CFR este pe 3 şi are 28 de puncte, iar Sepsi este pe locul 6, cu 23 de puncte, notează news.ro.

SEPSI: Niczuly - D. Ciobotariu, Kecskes, Ninaj – Oroian (Oteliţă 61), N. Păun (Aganovic 74), Kallaku (Safranko 82), Fl. Ştefan (A. Dumitrescu 61) – M. Ştefănescu, Debeljuh, K. Varga (Alimi 61). ANTRENOR: Bernd Storck

CFR CLUJ: R. Sava - Cr. Manea, Boben, Mogoş, Camora - Muhar, A. Keita, Tachtsidis (Avounou 82) - C. Deac (Fica 86), Bîrligea (P. Michael 72), Otele. ANTRENOR: Adrian Mutu

Cartonaşe galbene: Camora 47, Bîrligea 57, Deac 73

Arbitri: George Găman - Ferencz Tunyogi, Ciprian Danşa - Marius Omuţ

Arbitri VAR: Claudiu Marcu - Andrei Constantinescu

Observator arbitri: Irina Mirt