Chindia Târgoviște a spulberat FC Botoșani, scor 3-0, în etapa a zecea din Liga 1

descopera.ro
fotbal minge

Chindia Târgoviște s-a impus, duminică, în fața lui FC Botoșani, cu scorul de 3-0, în etapa a zecea din Liga 1, potrivit mediafax.

Dumiter a deschis scorul, pentru Chindia, în minutul 33. Al doilea gol al partidei a venit în minutul 45+3, atunci când Mihai a transformat o lovitură de pedeapsă. Leca a marcat golul decisiv, în minutul 77.

Echipele folosite:

FC Botoșani: Pap – Haruț, Chindriș, Kolesovs (Patache 46), Țigănașu – Pierce – Roman, Askovski (Florescu 46), Ongenda, Ofosu (Keyta 69) – Moussa

Chindia Târgoviște: Aioani – Neciu, Pitian, Benga, Martac – Burlacu (Vodut 69), Mihai (Novac 61), Rață, Yameogo – Dumiter, Florea (Leca 78)

În următoarea etapă, FC Botoșani va întâlni FC Hermannstadt, iar Chindia Târgoviște va înfrunta Astra Giurgiu.