Chindia Târgovişte a fost învinsă de formaţia de liga a treia CS Ocna Mureş într-un meci din Grupa D a Cupei României la fotbal

AFC Chindia Oficial facebook
Chindia Târgovişte

Chindia Târgovişte a fost învinsă în deplasare de formaţia de liga a treia CS Ocna Mureş cu scorul de 1-0 (1-0), miercuri, într-un meci din Grupa D a Cupei României la fotbal.

Tot miercuri, în Grupa D se va juca partida AFC Hermannstadt - Universitatea Craiova (Stadion Gaz Metan - Mediaş, 18:15), iar joi e programat meciul CS Minaur Baia Mare - FC Argeş (Stadion ''Viorel Mateianu'' - Baia Mare, 15:30), potrivit Agerpres.

În alt meci, FC Voluntari a întrecut în deplasare formaţia de ligă secundă Unirea Slobozia, cu 1-0, prin golul lui Vadim Raţă (54). În Grupa A, Dinamo şi FC U Craiova au terminat nedecis 0-0, marţi seara, iar joi va avea loc partida ACS Petrolul 52 Ploieşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Stadion ''Ilie Oană'' - Ploieşti, 18:15).

Rezultate:

Grupa A

AFC Unirea 04 Slobozia - FC Voluntari 0-1 (0-0), Stadion 1 Mai - Slobozia

A marcat: Vadim Raţă (54).

Arbitru: Robert Avram (Piteşti); arbitri asistenţi: Gheorghiţă Bălan (Piteşti), Nicuşor Marin (Suseni/Argeş); al patrulea oficial: Valentin Naidin (Turnu Măgurele)

Observatori: Robert Dumitru (Sfântu Gheorghe) - CCA, Andrei Simion (Bucureşti) - FRF

Grupa D

CS Ocna Mureş - AFC Chindia Târgovişte 1-0 (1-0), Stadion Soda - Ocna Mureş

A marcat: Alexandru Giurgiu (33 - penalty).

Arbitru: Mircea Ardelean (Arad); arbitri asistenţi: Răzvan Ionuţ Soponar (Baia Mare), George Suciu (Câmpia Turzii); al patrulea oficial: George Cătălin Roman (Timişoara)

Observatori: Mihai Florin Marcu (Oradea) - CCA, Marius Claudiu Ştefan (Orăştie) - FRF

Conform noului format al competiţiei, toate echipele joacă, în grupe, un meci cu o echipă din cele trei urne valorice, disputate pe terenurile formaţiilor mai slab clasate în sezonul trecut. Primele două echipe clasate în fiecare grupă se califică în sferturile de finală. Câştigătoarele grupelor vor disputa meciurile din sferturile de finală pe teren propriu.