Chindia Târgoviște a învins Poli Iași, cu scorul de 2-1, în etapa 20 din Liga 1

Pandurii Poli Iași

Chindia Târgoviște s-a impus, sâmbătă, în fața lui Poli Iași, cu scorul de 2-1, în etapa 20 din Liga 1, potrivit Mediafax.

Poli Iași a deschis scorul, în minutul 47, prin golul lui Platini, venit după o centrare din partea lui Loshaj. Platini a preluat balonul pe piept și a trimis spre colțul lung. Golul egalizator a venit în minutul 59, când Daniel Florea l-a învins pe portarul Rusu. 4 minute mai târziu, scorul a devenit 2-1 în favoarea Chindiei, după ce Cristian Cherchez a marcat golul doi pentru Chindia Târgoviște.

Echipele utilizate:

Chindia Târgoviște: Aioani – Martac, Benga, Leca, Dumitrașcu – Novac – Neguț, Florea, Bic (Rață 74), Cherchez (Ivancic 73)– Dumiter (Yameogo 56)

Poli Iași: Rusu – Radu, Breeveld, Frăsinescu, Onea (Cabral 67) – Loshaj, Passaglia (Bălan 77) – Bîrnoi (Popadiuc 59), Cristea, Platini – Cristea

În clasamentul Ligii 1, Chindia Târgoviște ocupă locul 10, cu un total de 20 de puncte, iar Poli Iași se poziționează pe locul 9, cu 22 de puncte.