Chindia Târgoviște a remizat cu Farul Constanța, scor 1-1, în etapa 18-a a Superligii. Sistemul VAR s-a stricat în timpul meciului

Facebook
fc farul constanta

Echipa Chindia Târgovişte a terminat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Farul Constanţa, ajungând la al şaptea meci consecutiv fără înfrângere. Sistemul VAR a avut din nou probleme tehnice, scrie news.ro.

La Ploieşti, Alexi Pitu a deschis scorul în minutul 60, iar Chindia a egalat dintr-un penalti. Arbitrul Sebastian Colţescu a dictat aut de poartă după o intervenţie a lui Corinus la Popadiuc, dar s-a dus la VAR. Consultarea sistemului VAR a durat opt minute, din cauza unor probleme tehnice, iar Colţescu a dictat penalti, care a fost transformat de Neguţ, în minutul 90.

Chindia se află la al şaptelea meci consecutiv fără înfrângere, iar Farul este lider în Superligă, cu 43 de puncte.

CHINDIA: Căbuz - Căpuşă, Celea, Orozco, Dumitraşcu (Grubac 70), Ioniţă - Ahmatov, Passaglia - Neguţ, Popadiuc, Dumitraşcu - D. Popa (Vorobjovas 90). ANTRENOR: Anton Petrea

FARUL: Aioani – Sârbu (Corinus 76), Larie, M. Popescu, Kiki (Borza 66) - Băluţă, Artean, Grameni (Casap 66) – Torje (Mazilu 60), Alibec, Pitu (Doukoure 75). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Arbitri: Colţescu Sebastian - Mitruţi Daniel, Danşa Ciprian Florin – Vidican Rareş George

Arbitri VAR: Kovacs Szabolcs - Tunyogi Ferencz

Observator: Augustus Constantin