Cioloş recunoaște dezastrul guvernării: 'Deocamdată nu s-a schimbat suficient'

Autor: Florin Pușcaș

Publicat: 28-08-2021

Actualizat: 29-08-2021

Article thumbnail

Sursă foto: RFI Romania

Co-preşedintele USR PLUS Dacian Cioloş a comsideră că nu s-au schimbat suficiente lucruri de când formaţiunea pe care o conduce este la guvernare, precizând că după ce trec alegerile interne din partide, nu mai este niciun motiv pentru a tărăgăna reformele, relatează News.ro.

Dacian Cioloş a fost întrebat sâmbătă, într-o conferinţă de presă, de un cetăţean care s-a declarat dezamăgit de actuala situaţie., ce s-a schimbat în bine pentru români de când această coaliţie este la guvernare.

“Deocamdată nu s-a schimbat suficient, suntem într-o coaliţie de trei partide, partidul care vorbeşte cel mai mult de reforme şi insistă pe ele e deocamdată USR PLUS. După ce trec aceste alegeri interne şi congrese, e clar că nu mai avem în niciun motiv să mai tărăgănăm, însă un lucru e clar, USR PLUS nu o să se mulţumească cu firimituri, nu o să se mulţumească cu mărunţişuri în această coaliţie, sunt câteva obiective pe care trebuie să livrăm şi cu gândul acesta am intrat şi rămânem în coaliţie”, a explicat Cioloş.

Google News
Comentează
Articole Similare
Parteneri