Ciprian Tătărușanu nu a fost în lotul echipei Olympique Lyon pentru meciul cu Nîmes, scor 4-0

Ciprian Tătărușanu

Ciprian Tătărușanu nu a făcut parte din lotul echipei Olympique Lyon pentru meciul cu ultima clasată Nîmes, disputat vineri, scor 4-0, în runda cu numărul 17 din prima liga franceză, scrie Mediafax.

Titularul postului de portar al naționalei României nu s-a aflat nici pe banca de rezerve, acuzând dureri în zona spatelui. Tătărușanu a ratat și meciul cu Lille, disputat marți, scor 0-1, din același motiv.

În acest sezon, Ciprian Tătărușanu nu a evoluat în nicio partidă oficială, titular în poarta lui Olympique Lyon fiind portughezul Anthony Lopes.

Victoria lui Olympique Lyon de pe terenul lui Nîmes a fost adusă în urma golurilor lui Depay (16', 64'), Aouar (71') și Andersen (79'). Gazdele au evoluat în dublă inferioritate numerică din minutul 40. Valls a părăsit terenul încă din minutul 5, fiind urmat la cabine de Paquiez.

În urma acestui rezultat, Olympique Lyon a urcat pe locul 5 în Franța, cu 25 de puncte acumulate în 17 partide. În runda următoare, echipa la care este legitimat Tătărușanu va întâlni Rennes, pe teren propriu.