DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Clasamentul din Liga I și rezultatele meciurilor după etapa a 9-a

twitter.com
Liga I

Meciurile din etapa a noua a Ligii I de fotbal, ediţia 2021-2022, au loc de vineri până luni, arată Agerpres.

Rezultate:

Vineri 17 septembrie

FC Voluntari - CS Mioveni 4-0 (0-0), Stadion ''Anghel Iordănescu'' - Voluntari

Au marcat: Cristian Costin (63, 90), Adam Nemec (81), Ion Gheorghe (83).

Arbitru: Iulian Dima (Bucureşti); arbitri asistenţi: Marius Cristian Marchidanu (Brăila), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Ionuţ Coza (Cernica)

Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) - CCA, Iuliuss Nemţeanu (Ghermăneşti/Ilfov) - LPF

FC Rapid Bucureşti - CS Gaz Metan Mediaş 1-2 (1-1), Arena Naţională - Bucureşti

Au marcat: Alexandru Albu (10), respectiv Yuri Matias (7), Vlad Morar (76).

Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Stelian Slabu (Braşov); arbitru de rezervă: George Cătălin Găman (Craiova)

Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Dan Potocianu (Reşiţa) - LPF

Sâmbătă 18 septembrie

AFC Chindia Târgovişte - FC Farul Constanţa 2-0 (1-0), Stadion ''Ilie Oană'' - Ploieşti

A marcat: Daniel Popa (41, 84).

Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ), Andrei Constantinescu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi)

Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) - CCA, Marin Petrache (Săbăreni/Giurgiu) - LPF

FC U Craiova 1948 - FCSB 0-1 (0-0), Complex Sportiv Craiova - Craiova

A marcat: Claudiu Keşeru (61 - penalty).

Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş); arbitri asistenţi: Valentin Avram (Bucureşti), Romică Bîrdeş (Piteşti); arbitru de rezervă: Andrei Antonie (Bucureşti)

Observatori: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Ion Căţoi (Bucureşti) - LPF

Duminică 19 septembrie

FC Academica Clinceni - FC Argeş (Stadion Dinamo - Bucureşti, 13:30)

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - AFC UTA Arad (Stadion Municipal - Sfântu Gheorghe, 16:00)

FC Dinamo Bucureşti - AFC Botoşani (Stadion Dinamo - Bucureşti, 19:00)

Luni 20 septembrie

FC CFR 1907 Cluj - Universitatea Craiova (Stadion ''Dr. Constantin Rădulescu'' - Cluj-Napoca, 21:00)

Clasament

loc echipa M V E Î GM-GP P

1 CFR Cluj 8 7 0 1 13-5 21

2 Rapid 9 5 2 2 11-6 17

3 FC Botoşani 8 5 2 1 8-5 17

4 Farul 9 4 3 2 12-4 15

5 FCSB 9 4 3 2 16-9 15

6 UTA 8 4 3 1 9-5 15

7 FC Voluntari 9 5 0 4 13-12 15

8 Universitatea Craiova 8 4 1 3 10-9 13

9 Chindia Târgovişte 9 3 3 3 8-7 12

10 FC Argeş 8 3 1 4 7-6 10

11 CS Mioveni 9 3 1 5 5-11 10

12 FC U Craiova 1948 9 2 2 5 7-10 8

13 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 8 1 4 3 7-9 7

14 Gaz Metan Mediaş 9 2 1 6 7-12 7

15 Dinamo 8 2 0 6 6-17 6

16 Academica Clinceni 8 0 2 6 6-18 2

Legendă: M - meciuri, V - victorii, E - egaluri, Î - înfrângeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite, P - puncte.

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.