Clubul Chelsea a fost amendat cu 25.000 lire sterline după incidentele de la Liverpool

sportsgrindentertainment.com
Chelsea

Clubul Chelsea a fost amendat de Federaţia engleză de fotbal (FA) cu 25.000 de lire sterline pentru că nu şi-a controlat jucătorii în remiza (1-1) din Premier League de luna trecută de pe Anfield Road, contra lui Liverpool, scrie Reuters.

Jucătorii lui Chelsea s-au îmbrâncit cu cei ai lui Liverpool şi cu arbitrul Anthony Taylor după ce acesta din urmă a decis să-l elimine pe fundaşul Reece James după un henţ în careu în minutele de prelungire ale primei părţi şi să acorde penalty pentru ''cormorani'', transformat de Mo Salah.

''Clubul londonez a recunoscut că nu a reuşit să-şi tempereze jucătorii nici la finalul primei reprize, nici după ce s-a fluierat de pauză'', a indicat FA. Partida s-a încheiat 1-1, informează Agerpres.

Chelsea va găzdui pe Aston Villa sâmbătă, iar Liverpool va evolua în deplasare cu Leeds United, în etapa a 4-a din Premier League.

Tottenham, West Ham United şi Manchester United formează momentan podiumul clasamentului după primele 3 etape.