Clubul Ural se califică în Cupa Rusiei, după un gol înscris de românul Eric Bicfalvi împotriva Spartak Moscova

Eric Bicfalvi Ural

Formaţia Ural s-a calificat, joi, în semifinalele Cupei Rusiei, după ce a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Spartak Moscova, în manşa secundă a semifinalelor competiţiei, informează News.ro.

Golul a fost marcat de Eric Bicfalvi, în minutul 34. Bicfalvi a jucat o repriză.

În tur, la 6 decembrie, scorul a fost 1-1.

În semifinalele Cupei Rusiei sunt calificate şi Lokomotiv Moscova, Arsenal Tula şi FC Rostov.

Anul trecut, trofeul a fost câştigat de Tosno.