CM 2022: Selecţionerul Uruguayului consideră că jucătorii săi sunt cei mai buni din lume

Autor: Cătălin Lupășteanu

Publicat: 23-11-2022

Actualizat: 23-11-2022

Article thumbnail

Sursă foto: stiripesurse.ro

"Când spun că jucătorii uruguayeni sunt cei mai buni din lume, eu o spun pentru că sunt ai mei. Nu este o aroganţă, niciodată. Sunt doar sentimente, este ceea ce simt. Ai mei sunt cei mai buni. Copiii mei, pentru mine, sunt cei mai buni. Acelaşi lucru îl simt şi cu jucătorii mei", a spus Diego Alonso.

"Obiectivul nostru este foarte clar. Este primul meci. Cea mai bună armă a noastră, este sentimentul de apartenenţă al jucătorilor uruguayeni, maniera în care se identifică cu echipa naţională", a subliniat el, făcând referire directă la Edinson Cavani şi Luis Suarez, cei doi atacanţi veterani ai Uruguayului, care au schimbat cluburile în această vară pentru a se pregăti mai bine pentru Cupa Mondială 2022.

Uruguayul va debuta joi 24 noiembrie la CM 2022, contra Coreei de Sud (Education City Stadium- Doha, 15:00), în Grupa H.
Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri