Cristi Ganea s-a accidentat în primul său meci la Numancia

click.ro
Cristi Ganea

Fundaşul Cristi Ganea a jucat 87 de minute în primul său meci la Numancia, contra celor de la Reus, 1-1, dar nu a putut termina partida, fiind accidentat. Jucătorul român de 26 de ani a fost împrumutat de către Athletic Bilbao, bascii hotărând să-l trimită până la vară la echipa din liga secundă, scrie Mediafax.

Debutul său a fostul unul cu ghinion şi, mai mult, după ce a părăsit terenul, formaţia sa a fost egalată. Totuşi, presa spaniolă a apreciat evoluţia lui Ganea, iar acum Numancia e pe locul 13, cu 23 de puncte, după 21 de etape.

Nu e prima oară când Ganea are parte de astfel de evenimente. În decembrie anul trecut, la debutul în campionatul spaniol, când îmbrăca tricoul lui Athletic Bilbao, a suferit o lovitură în zona coastelor şi a fost schimbat în minutul 50 al duelului cu cei de la Levante. Atunci a fost scos cu targa, iar echipa sa a pierdut cu 3-0.