Cristian Săpunaru a comis un henţ în careu, iar echipa lui, Kayserispor, a fost egalată de liderul Başakşehir, în ultimul minut din prelungiri

gsp.ro
Cristi Sapunaru

Kayserispor, cu portarul Sliviu Lung jr. şi fundaşul Cristian Săpunaru pe teren tot meciul, a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, duminică, pe teren propriu, cu liderul din SuperLig, Başakşehir, în etapa a XXVI-a a campionatului turc de fotbal, potrivit news.ro.

Gazdele au dschis scorul, în minutul 20, prin Cinaz. În prelungirile meciului, Săpunaru a atins balonul cu mâna în careu, iar arbitrul a dictat penalti, după ce a consultat asistenţa video. Emmanuel Adebayor a egalat de la 11 metri, în minutul 90+8.

Istanbul Başakşehir rămâne pe locul I în clasament, cu 58 de puncte, urmată de Galatasaray, cu 49 de puncte (un meci mai puţin) şi de Beşiktaş, cu 47 de puncte.

Echipa lui Săpunaru şi Lung este pe locul 12, cu 33 de puncte.