Cristiano Ronaldo a marcat de trei ori în meciul Juventus - Cagliari 4-0: Toate golurile au venit în partea secundă

Pro Sport
Cristiano Ronaldo

Juventus a câștigat meciul cu Cagliari, din etapa a 18-a din Serie A. Campioana Italiei s-a impus cu scorul de 4-0. Toate golurile au venit în partea secundă, anunță MEDIAFAX.

Cristiano Ronaldo a marcat de trei ori împotriva celor de la Cagliari. Portughezul a punctat în minutele 49, 67 și 82. Pe lista marcatorilor și-a mai trecut numele Gonzalo Higuain. Atacantul argentinian a înscris în minutul 81. Succesul și cele 3 puncte o duc pe Juventus, momentan, pe primul loc în Serie A. Inter, locul 2 în acest moment, o poate egala la numărul de puncte dacă își câștigă meciul de luni seară, cu Napoli.