Cristiano Ronaldo a marcat primele goluri pentru Juventus

Cristiano Ronaldo

Juventus a câștigat și a patra etapă din campionatul Italiei. Torinezii s-au impus cu 2-1, pe teren propriu, împotriva lui Sassuolo. Ronaldo a marcat cele două goluri ale campioanei Italiei, în minutele 50 și 65, iar pentru oaspeți a punctat Babacar, în minutul 90+1, scrie Mediafax.

Ronaldo a marcat primele goluri pentru Juventus și a adus victoria echipei sale, care continuă drumul spre un nou titlu de campioană. Portughezul a deschis scorul la 5 minute după începerea reprizei secunde, când a trimis din apropiere un balon respins greșit de un adversar. Al doilea gol a venit în minutul 65, când, în urma unui contraatac, Ronaldo a fost pus într-o situație ideală de Emre Can.

Golul oaspeților a venit pe final, când Juventus nu a mai forțat. Atacantul Babacar a trimis cu capul în poarta lui Szczesny, după o centrare din flancul stâng.

În urma victoriei, Juventus își păstrează statului de principală favorită la titlu. A ajuns la 12 puncte, fiind singura echipă din campionat neânvinsă. Următorul meci va avea loc în Liga Campionilor, pe terenul Valenciei.